Nasi Nauczyciele: Marta Fik | Fotorelacja z wernisażu wystawy

Nasi Nauczyciele: Marta Fik | Fotorelacja z wernisażu wystawy

9 maja otworzyliśmy w IT wystawę poświęconą wybitnej krytyczce, teatrolożce, badaczce polskiej kultury, nauczycielce akademickiej, autorce ważnych w nauce o teatrze i kulturze książek.
published May 10 2022

9 maja otworzyliśmy w Instytucie Teatralnym wystawę Nasi Nauczyciele: Marta Fik, poświęconą wybitnej krytyczce, teatrolożce, badaczce polskiej kultury, nauczycielce akademickiej, autorce ważnych w nauce o teatrze i kulturze książek. Wernisaż wystawy odbył się w dniu 85. rocznicy urodzin Marty Fik.

Na wystawie przypominamy Martę Fik w odsłonie nie tylko publicznej, zawodowej, ale też prywatnie. Na potrzeby ekspozycji udało nam się zarejestrować wspomnienia synów i rodziny, przyjaciół, współpracowników i uczniów. Fotografie z archiwum rodzinnego, ale i oficjalnych dokumentów, fragmenty nagrań telewizyjnych, fiszki i notatki, a przede wszystkim opowieści o roztargnionej pani profesor, która z niesłychaną skrupulatnością i perfekcją śledziła to, co się dzieje w polskiej kulturze, tworząc celne analizy i odsłaniając ukryte mechanizmy wydarzeń, to tylko mały wycinek tego, co po sobie zostawiła Marta Fik.

Wystawę można oglądać w Instytucie Teatralnym do 31 sierpnia.

Related

See also