UKRAINA JEST ŚWIATEM | wieczór ukraiński w Instytucie Teatralnym | Fotorelacja

UKRAINA JEST ŚWIATEM | wieczór ukraiński w Instytucie Teatralnym | Fotorelacja

26 marca, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru, w Instytucie Teatralnym odbyło się szczególne wydarzenie - muzyczno-teatralny wieczór pt. "Ukraina jest światem".
published March 28 2022

26 marca, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru, w Instytucie Teatralnym odbyło się szczególne wydarzenie – muzyczno-teatralny wieczór pt. “Ukraina jest światem” reżyserowany przez Macieja Gorczyńskiego. Cały dochód z wydarzenia, za pośrednictwem jego współorganizatora – Fundacji Dziedzictwa Kulturowego, został przekazany na rzecz ochrony i zabezpieczenie ukraińskich zabytków zagrożonych wskutek inwazji Rosji na Ukrainę.

Na scenie Instytutu Teatralnego wystąpili: Natalia Polovynka, Karolina Gruszka, Joanna Szczepkowska, Łukasz Lewandowski i Artem Manuilov. Oprawę muzyczną stworzyli Szczepan Pospieszalski i zespół Dziczka.

Zapraszamy do oglądania nagrania wieczoru, które dostępne jest na kanale You Tube IT. Jeśli chcą Państwo wyrazić solidarność z naszymi sąsiadami, wspierajcie razem z nami ochronę ukraińskich zabytków – wpłat można dokonywać bezpośrednio na konto Fundacji Dziedzictwa Kulturowego.

Numer konta: 37 1050 1025 1000 0090 8054 3649


Fot. Maciej Czerski (pro bono)

Related

See also